LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO NIE MUSZĄ BYĆ NUDNE!

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie po raz kolejny potwierdzili, jak wielką pasją jest dla nich odgrywanie scenek i ról. Na lekcjach języka polskiego dzieci wcielały się w postaci z omawianych lektur, dzięki czemu mogły je lepiej zrozumieć. Inscenizacje dostarczyły nam bezpośredniego doświadczenia, przekraczającego zakres zwykłej informacji, poruszyły nasze serca, a ich przygotowanie wzbogaciło dziecięcą wyobraźnię.

Bartłomiej Jasiński jako pan Piołun, Kaja Orzechowska jako pani Piołun, Aleksandra Olszewska jako Matylda
Rozmowa Feriego Acza (Mai Sebastianowicz) z Janoszem Boką (Laurą Matysiak) na temat umierającego Nemeczka.
Tomek Sawyer ( Emilka Chorąży) przekonuje kolegę (Julkę Krembuszewską), że malowanie płotu to bardzo zaszczytne zajęcie…
…tak przekonująco,że w końcu zaczął pobierać za to fanty. Kolega wkręczający latawiec – S.Napieralska, malujący płot- J.Masluk
Ania Shirley(Kinga Cech)  w obecności Maryli(Kingi Witkowskiej)  przeprasza panią Linde(Olę Budek) za swoje karygodne zachowanie
Równie wspaniałą Anią była Waleria Żedzik opowiadająca Mateuszowi (Damianowi Sajdakowi) swoje dotychczasowe losy.
  -Co znaczy „oswoić”? – zapytał Mały Książę (M. Kołtun).   –„Oswoić” znaczy „stworzyć więzy” – odpowiedział mu lis (M.Grzelka)
Dedal (Michał Pietrzykowski) poucza Ikara (Natana Wernera), by nie leciał ani za nisko, ani za wysoko.