Z wizytą w Muzeum

Klasy 4e oraz 4c odwiedziły w ostatnim tygodniu Muzeum Miejskie w Nowej Soli. Czwartoklasiści dowiedzieli się czym jest muzeum oraz co to są zabytki. Poznali wiele nowych słów takich jak: wernisaż, zbrojownia, eksponat czy numizmatyka. Największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa poświęcona dziejom Nowej Soli oraz powodzi z 1997 roku. Uczniowie mogli obejrzeć film przedstawiający zmagania Nowosolan z wielką wodą oraz zobaczyć jak zmieniało się nasze miasto na przestrzeni lat.

Przed nami ambitny plan - w tym roku szkolnym wszystkie klasy odwiedzą Muzeum Miejskie. Dziękujemy pracownikom tej tak ważnej dla naszego miasta instytucji za bardzo ciepłe przyjęcie, poświęcony czas i cierpliwie odpowiadanie na wszystkie pytania.

Do zobaczenia wkrótce!

Z wizytą w Muzeum